Bakara Nedir ?

Bakara Nedir ?

Poker, Rulet, 21, keno ve slot makineleri kumarhanelerde görmeye ve oynamaya alışık olduğumuz türden oyunlardır. Elbette bakara da bunların içindedir fakat bakaranın oynanış tarzı diğerlerinden biraz daha faklıdır. Şimdi sizlere bu oyunun yani bakaranın oynanış tarzını ve nasıl oynandığı hakkında birkaç bilgi vereceğim. Umarım bu yazım sizlere faydalı olur. Bakara Nedir konusunu tüm detayları ile inceleyelim.

Bakara Nedir ?

Bakara kumarhanelerde veya son zamanlarda popülerleşen sanal bahis sitelerinde de oynan bir tür kumar oyundur. Bakara 8 desteyle oynanan bir oyundur. Bu oyun 2 kişiyle oynanır ve karşınızdaki kişi kasa olur. Bu oyunda kasanın adı “Banker” denir. Size ise “ player1 diye hitap edilir. Oyunun amacı kartların üzerindeki değer olan 9 a ulaşmaktır. Bu oyunda T, J, Q, K kartlarını değeri sıfırdır. A yani as ise 1 değerindedir. Diğer bütün kartlar üzerinde yazan değerleriyle birlikte değerlendirilir. Bu oyunda 9’u geçme ve geçtikten sonra oyunu kaybetme gibi bir şansınız yoktur. Çünkü oyunda eğer ki 9 değerini geçerseniz, elde edilen değerin onluk kısmı atılır ve o haliyle okunur. Örnek olarak ilk başta eliniz iki tane dokuz geldi, bu durumda elinizin normal değeri 18 olmalıdır fakat bakara oyununda onluk kısım atılarak oynanır ve eliniz değeri bu durumda 8 olarak nitelendirilir. Bakara oyununda başlangıçta kasaya ve oyuncuya 2 kart dağıtılır. 9’a en yakın oyuncu kazanır. Oyunda ekstra olarak üçüncü kartı alma durumu şu şekildedir. Eğer ki oyuncunun elindeki kartların değeri oyun değeri olarak 9 veya 8 ise, üçüncü kartı alamazsınız. Sadece elinizdeki kartların değeri 5 veya daha az ise üçüncü kartı da isteyebilirsiniz.

Muhteşem Bakara Taktikleri

Her kumar oyununda olduğu gibi elbette Bakara’da da taktik uygulayabilirsiniz. Burada uygulayacağınız taktik çoğunlukla 3. Kart üzerine olmalıdır. Çünkü elinize gelen ilk iki kart tamamen şansınıza bağlı bir şekilde elinize gelir. Burada önemli olan kısım, kasanın elindeki kartları tahmin etmeniz ve bu durumu göre üçüncü bir kartı isteyip istemeyeceğinize karar vermenizdir. Yapabileceğiniz en iyi taktik bu şekildedir. Bakara Nedir sorusunun cevabı ile birlikte bu oyunun güzel taktiklerini de verdik.