Kumarda Zeka

Kumarda Zeka

Neredeyse herkes hayatında bir defa da olsa kumar oynamış en azından nasıl bir şey olduğunu görmüştür. Kumar oynamak için yaş sınırı ve paradan başka bir şeye ihtiyaç yok gibi gözükebilir. Bugün ki yazımda sizlere kumarın zeka ile ilgili bağlantısını ve kumarın matematikle olan bağlantısını açıklamaya çalışacağım. Umarım bu yazım sizlere yararlı olur. Kumarda Zeka lazım mıdır?

Kumarda Zeka

Herhangi bir iş, spor yaparken zekamızı kullanarak mantık çerçevesinde işler yapmaya çalışırız. Zekamız bize yol gösterir ve bize göre en doğru yolu seçmemizde bize yardımcı olur. Kumarda ise durum biraz daha farklıdır. Kumar oynamak herkesin yapabileceği bir iştir, bu konuda hemfikiriz. Fakat kumarda kazanmak herkesin yapabileceği ve kolay olan bir şey değildir. Her yerde olduğu gibi elbette kumarda da zekamızın çokça önemi vardır. Kumar bildiğiniz gibi kağıtlarla oynan ve zarlarla oynanan türleri de olan bir tür oyundur. Bu oyunlarda herkesin ortak noktası elimizdeki parayı korumak veya arttırabiliyorsak arttırmaktır. İşte tam bu noktada zekamız devreye girer. Bildiğiniz gibi bir karar aşamasında kullandığımız tek nokta beynimizdir. Bu durum, kumar oynarken elimizdeki kartların oyun için yeterli olup olmadığını veya bir sonraki kart için ne yapmamız gerektiğini sorgulama aşamasında da aynı şekildedir. Kumar esansında karar verme yeteneğimiz çok önemlidir ve bu da doğrudan zekamızla alakalıdır. Eğer iyi bir karar verme yeteneğine sahipsek bu, kumar oynarken kazanma ihtimalimizi ciddi bir şekilde arttırır. İşte bu yüzden de zekamız, bizim için her yerde olduğu gibi kumarda da çok önemlidir.

Kumarda Kazanmak için Şans Yeterli Mi ?

Yukarıda kumarda zekanın öneminden ve ne kadar önemli olduğundan biraz bahsettik. Şimdi de herkesin merak ettiği, kumar oynarken sadece şansımızla bir şeyler kazanmanın mümkün olup olmadığından bahsedeceğiz. Kumar oynarken en önemli faktörlerden bir tanesi şansımızdır. Elimize gelen kartların oyun için işimize yararlı olması tamamen şansımıza bağlıdır. Elbette sadece şansımızla oynadığımız oyunları kazanabiliriz. Fakat kazanma ihtimalini arttırmak istiyorsak mutlaka oyun içinde kalıp kartların gelme olasılığı gibi küçük hesapları da tahmin etmemiz gerekir.